Obecnie na rynku bardzo popularne stały się materace kieszeniowe oraz piankowe, które dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom są chętnie wybierane przez sporą grupę osób. Jednak, aby wybrać idealnie dopasowany model dla siebie, warto przyjrzeć się bliżej ich charakterystyce. Zobacz, czym różnią się od siebie.

Materac kieszeniowy

Materace kieszeniowe należą w gruncie rzeczy do modeli wykonanych ze sprężyn. Znajdują się w oddzielnych kieszeniach wykonanych z tkaniny. Dzięki takiej konstrukcji nie są one połączone, a każda z nich pracuje niezależnie od siebie, zwiększając elastyczność oraz możliwość dopasowania się do naturalnych kształtów ciała osoby użytkującej. Materace z dużą ilością sprężyn określane są mianem ,,multipocket”. Ich niezaprzeczalną zaletą  jest  możliwość wprowadzenia 7 stref twardości, które w istotny sposób wpływają na wygodę użytkownika. Dla przykładu - w strefie bioder umieszczone są twardsze sprężyny, które idealnie podtrzymują ciało. Takie właściwości modeli kieszeniowych sprawiają, że możliwe jest zachowanie naturalnego ułożenia ciała, zwiększając wygodę osoby śpiącej. Za sprawą swojej konstrukcji, stanowią one idealne rozwiązanie dla par. System sprężyn niepołączonych ze sobą powoduje, że niezależnie od różnicy w ciężarze ciała, oboje partnerów może wypoczywać na nim niezwykle komfortowo, a osoby często zmieniające pozycję podczas snu zauważają doskonałe tłumienie odgłosów uginających się sprężyn. Ten rodzaj materacy jest uznawany również za jedne z najbardziej trwałych. Charakteryzuje je znacznie większa odporność na uszkodzenia w porównaniu do innych modeli.

Materac piankowy

Możliwość precyzyjnego dobrania pianek składających się na wybrany materac daje pewność wyjątkowego dopasowania modelu pod kątem indywidualnych potrzeb. Pianki wykorzystywane przy produkcji, charakteryzują się doskonałym przystosowaniem się do kształtu ciała oraz podparciem najbardziej newralgicznych punktów takich jak biodra, łopatki czy ramiona. Nie występują tu pojedyncze punkty lecz płaszczyzna, która zapewnia odpowiednie ułożenie kręgosłupa. Ciężar osoby leżącej rozkłada się równomiernie sprawiając, że dla większości osób materace piankowe uważane są za jedne z najbardziej wygodnych. Szczególnym uznaniem wśród osób poszukujących wyjątkowego komfortu cieszą się pianki termoelastyczne, które pod wpływem ciepła dopasowują się do kształtu ciała. Materiał ten określany jest szczytowym osiągnięciem w przemyśle zajmującym produkcją materacy. Dodatkowo plastyczność modeli piankowych umożliwia ich próżniowe pakowanie, co znacznie ułatwia transport produktu do domu. Zapewniają również antyalergiczne warunki snu, ze względu na materiał, który nie pozostawia miejsca na gromadzenie się kurzu. Niektóre z nich mogą być również przeciwbakteryjne dzięki nasączeniu ich antybakteryjnymi środkami, które zabijają zarazki, co doskonale sprawdzi się w sypialni dziecka. Plastyczność pianek umożliwia dopasowanie twardości pod kątem własnych preferencji.Wybierając spośród materacy kieszeniowych oraz piankowych, warto zwrócić szczególną uwagę na parametry tych dwóch modeli, dzięki czemu idealnie dopasujemy materac pod kątem własnych preferencji i potrzeb. Bliższe przyjrzenie się opisowi producenta pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości, zapewniając komfort snu na wiele lat.