Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Wybór materaca dla par często może stanowić pewien problem, ze względu na pojawiające się różnice we wzroście oraz wadze. Jednak coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw wymaganiom użytkowników, łącząc funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym spanie w dwójkę staje się znacznie bardziej komfortowe.

Wybór materaca w związku - na co zwrócić uwagę

Wybranie odpowiedniego materaca dla dwóch osób, może rodzić pewne problemy, w szczególności, kiedy pomiędzy partnerami są znaczne dysproporcje we wzroście i wadze. Wiele ludzi w takiej sytuacji decyduje się na zakup oddzielnych modeli. Pomimo, że rozwiązanie to może mieć pewne plusy, w znacznym stopniu zmniejsza wygodę podczas snu. Dużym problemem będzie fakt, że mogą się one rozsuwać w trakcie odpoczynku przez co powstanie szczelina powodująca dyskomfort. Konieczne jest także idealne dopasowanie ich wysokości. Dlatego znacznie lepszym pomysłem będzie wybór jednego produktu, który dostosuje się do każdego z użytkowników jednocześnie. Jest tak w wypadku materaca sprężynowego Hilding Electro. Dzięki zastosowaniu gęsto rozłożonych małych sprężyn multipocket, które z jednej strony zostały otoczone wysokoelastyczną pianką i warstwą sizalu oraz przez umieszczenie odpinanego topu, daje on możliwość uzyskania sześciu różnych powierzchni do snu.

Materace dla osób z problemami zdrowotnymi

Podczas wyboru materaca trzeba poświęcić dużo uwagi kwestiom prozdrowotnym. Jeśli jeden z partnerów zmaga się z nadwrażliwością na kurz i roztocza, ważne jest, aby zakupić produkt, który wykonany jest z materiałów antyalergicznych. Szczególnie polecane są modele piankowe, które eliminują możliwość gromadzenia się bakterii. Znaczącą rolę odgrywają pokrowce zapewniające odpowiednią wentylację, przez co nie będzie dochodziło do rozwijania się grzybów. Inną kwestią, która powinna być brana pod uwagę są ewentualne schorzenia kręgosłupa, przy których konieczne może być wybranie materaca medycznego. SleepMed Premium wypełniony jest termoelastycznymi piankami o dwóch twardościach, które dzięki technologii Airforce zapewnia świetną wentylację. Gwarantuje on komfortowe podparcie, czego dowodem jest 7 stref komfortu. Swobodnie może być używany przy regulowanych stelażach.

Modele sprężynowe - dlaczego sprawdzą się dla pary?

Materace sprężynowe świetnie mogą sprawdzić się dla par. Przykładem jest chociażby model Janpol Niobe, przy produkcji którego zastosowany został wkład sprężynowy Multipocket. Dzięki temu, że każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej kieszonce, stłumiony zostanie, tak zwany, efekt falowania. Jednocześnie w zależności od naszych aktualnych preferencji, możemy korzystać z dwóch stron wspomnianego wcześniej modelu. Warto podkreślić, że dodatkowo zastosowano pianki: termoelastyczną oraz wysokoelastyczną.

Szeroka gama materacy dla par umożliwia szybkie znalezienie idealnego produktu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, każdy z partnerów ma szansę na komfortowy sen, który zapewni mu dużą dawkę energii przez cały dzień.