Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Preferencje co do warunków dobrego snu mogą być różne. Ważne jest, aby znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Niektórzy lubią spać na miękkim podłożu, które daje im uczucie unoszenia się, a inni wolą twarde, które dobrze oddziałuje na ich ciało. Dzisiaj przyjrzymy się materacom właśnie dla osób, które wolą wybierać bardziej twarde warunki swojego odpoczynku.

Skala twardości materaca

Przy wyborze materaca pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest skala jego twardości. Oznacza się ją za pomocą kombinacji litery H i odpowiedniej cyfry.  H1 oznacza dużą miękkość i jest polecany dla osób do 60 kg. Jest to świetny wybór na materac dla dzieci. Następny w kolejności H2. To średnio miękkie podłoże dedykowane użytkownikom o wadze od 50 do 80 kg, szczególnie cenią go kobiety oraz użytkownicy lubiący średnio miękkie podłoża. Twarde materace zaczynają się od oznaczenia H3, które określa średnią twardość. Polecany dla osób o wadze od 80 do 100 kg. Osoby lżejsze mogą nie czuć komfortu z użytkowania tej twardości podobnie jak z H4, który jest bardzo twardy i najlepiej sprawdzi się dla osób o wadze powyżej 100 kg.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze twardego materaca?

Przede wszystkim swoją wagę, ponieważ warto dobrać materac do niej oraz indywidualnych preferencji odpowiednie podłoże. Ludzie starsi zazwyczaj bardziej odczuwają różnego rodzaju naciski i są wrażliwsi na zmiany pozycji, dlatego też twarde materace są polecane dla szczególnie młodszych użytkowników. Twardy produkt zapewnia dobre podparcie ciała, dlatego dobrze jest dobrać odpowiedni rodzaj materaca do swoich potrzeb. Zbyt miękki materac może nierównomiernie podtrzymywać ciało, a zbyt twardy może to robić w nieodpowiedni sposób, dlatego też warto dobrze przemyśleć zakup. 

Polecane twarde materace

Dla miłośników spania na twardym podłożu mamy kilka świetnych propozycji produktów o najwyższej jakości wykonania. Hilding Electro to sprężynowy materac multipocket, który łączy również właściwości pianki. Posiada 7 stref twardości dla lepszego komfortu. Ponadto jest dwustronny i zapewnia optymalną wentylację. Sleepmed Hybrid Supreme jest niesamowitym produktem, który można dostosować do swoich preferencji. Posiada aż 4 stopnie twardości - dzięki ruchomej warstwie pianki termoelastycznej, którą można wyjąć i przełożyć każdy użytkownik może dopasować twardość do swoich zmiennych w czasie upodobań. Hilding Modern to rozwiązanie dla lubiących twarde materace piankowe. Posiada dwie strony użytkowe, które mają różną twardość, dzięki czemu w jednym produkcie można mieć dwa materace. Ponadto posiada 7 strefowy fizjosystem. Polecany również dla alergików. Hilding Boogie został stworzony z połączenia trzech różnych rodzajów pianek, które zapewniają idealne podparcie ciała oraz jego wentylację. Wszystkie materace mają dołączone pokrowce, które można łatwo zdjąć i wyprać, zachowując większą czystość i higienę podłoża.

Warto pamiętać, że dobrze dobrany materac zapewni optymalny komfort snu. Twarde podłoże jest dedykowane osobom o wyższej wadze oraz wszystkim tym, których preferencje wskazują na tego typu produkt.