Sypialnia musi być miejscem wygodnym, w którym można się zrelaksować i porządnie wypocząć. Jej warunki mają ogromny wpływ na jakość snu, która z kolei przekłada się na ogół ludzkiego zdrowia. O sypialni warto jednak pomyśleć także pod innym kątem i spojrzeć na nią jako na miejsce, w którym prowadzi się własne życie seksualne. Ważne jest tu przede wszystkim łóżko – odpowiednio duże, wygodne i dobrane do potrzeb obu sypiających na nim osób. To jednak nie wszystko – nie bez znaczenia są również dodatki i styl sypialni, które, odpowiednio zaprojektowane, mogą budować w niej atmosferę rozkoszy i luksusu.

Sprawdź także: Hotelowy luksus w Twojej sypialni

Dowiedz się więcej: Sypialnia dopasowana do Twoich potrzeb - jak ją urządzić?

Przeczytaj również: Jaki rozmiar materaca do sypialni małżeńskiej?

Podstawy aranżacji przytulnej sypialni

Główne przeznaczenie sypialni to odpoczynek. Żeby jej wystrój ułatwiał relaks, pomieszczenie to musi mieć odpowiednią atmosferę. To niezwykle ważne również pod kątem życia intymnego. Przytulna sypialnia to miejsce, w którym z łatwością się zrelaksujesz, ale także i z przyjemnością skupisz na swoim partnerze lub partnerce.

Za jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pomieszczeń uważa się jego umeblowanie. W przypadku sypialni poza łóżkiem, którego wybór dokładnie omawiany jest w dalszej części artykułu, istotne są meble służące do przechowywania. Szafy, komody, szuflady – każda ilość miejsca może się przydać. Wybierając meble, warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę i styl tak, aby sprytnie dopasować je do całego wystroju pomieszczenia.

Kolory, tkaniny i spójny styl

Jakie kolory wprowadzić do sypialni? Poleca się głównie jasne odcienie, w tym beże, pastelowe błękity albo romantyczne róże. Jasne kolory warto przełamywać nieco ciemniejszymi akcentami, jednak uwaga – ich zbyt duża ilość, podobnie jak zbyt duża powierzchnia ciemnych ścian czy mebli, może zanadto zdominować pomieszczenie.

Kolory obecne w sypialni warto dopasowywać do siebie, malując ściany, wykańczając pomieszczenie i je meblując, a także dobierając do niego różnego rodzaju tkaniny. W sypialni jest ich całkiem sporo, w tym pościel, firany, zasłony, koce, poduszki, narzuty i dywany. Wszystkie są mile widziane, ponieważ wprowadzają przytulną atmosferę.

Nie wszystkie kolory i wzory w sypialni muszą być identyczne. W nowoczesnych aranżacjach wręcz zaleca się łączenie ze sobą motywów, które pozornie wcale do siebie nie pasują. Zachowaj jednak umiar i zdecyduj się na jeden styl. Zbyt duża ilość wzorów, kolorów, czy stylów sprawi, że wnętrze będzie wyglądać niechlujnie.

Dodatkowe oświetlenie

Nawet jeśli Wasze fantazje łóżkowe nie zakładają przygaszania światła, w sypialni jego dodatkowe źródło będzie niezbędne. Nie będziecie przecież spędzać romantycznych wieczorów i gorących nocy pod światłem głównej lampy sufitowej. Często jako nastrojowe oświetlenie do sypialni poleca się świece, jednak należy pamiętać, że jest to rozwiązanie odpowiednie na wyjątkowe okazje. Niewiele osób korzysta z nich na co dzień, zwłaszcza w sypialni, gdzie nietrudno zasnąć, pozostawiając świecę zapaloną.

Jako oświetlenie dodatkowe dobrze sprawdzają się małe lampki stawiane przy łóżku lub kinkiety ścienne montowane tuż nad nim. Najważniejsze, żeby wybrana lampa rozpraszała światło, a do włącznika dało się sięgnąć bez wychodzenia z łóżka.

Łóżka i materace Hilding – wybierz wygodę i zdrowie

Hilding Anders to topowa polska marka materacy, która dobrze wie, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sen. Materace Hilding projektowane są z naciskiem na ich ergonomię i właściwe podparcie kręgosłupa, trwałość wybranych komponentów, jak i higienę, w tym odprowadzanie wilgoci i właściwości antyalergiczne.

Odpowiedni dobór materaca jest ważny przede wszystkim dla komfortu, higieny i jakości snu. Materac dopasowuje się pod kątem twardości odpowiedniej dla własnej wagi ciała. W przypadku materaca dla pary ważna jest także jego elastyczność punktowa. Dzięki niej powierzchnia reaguje na nacisk ciała wyłącznie w jednym miejscu, a druga osoba podczas odpoczynku nie czuje ruchów swojego partnera bądź partnerki.

Właściwie dobrany materac może również wpłynąć pozytywnie na życie seksualne. Powinien on być odpowiednio duży, czyli szeroki na przynajmniej 140 cm i dłuższy minimum o 15 cm od wzrostu jego właścicieli. Tradycyjne materace sprężynowe takie jak modele Hilding Step lub Lambada o większej elastyczności punktowej, łatwiej wprawić w ruch przez ich konstrukcję. Materace piankowe natomiast jak Hilding Rock & Roll albo Conga polecane są jako cichsze i bardziej elastyczne, co ułatwia fantazje łóżkowe, w których główną rolę odgrywają nietypowe pozycje seksualne.

Materac Hilding Rock and Roll

Poza materacem nie bez znaczenia jest także wybór łóżka. I je można zakupić od marki Hilding, która tworzy łóżka kontynentalne i tapicerowane. Najważniejsze, aby rama lub baza została dobrana do rozmiaru materaca oraz zapewniała mu niezbędną wentylację od dołu, która wpływa na higienę jego użytkowania.

Zaprojektuj sypialnię, w której spełnisz swoje łóżkowe fantazje

Seksualne fantazje kobiet, tak samo, jak i mężczyzn, u których wcale nie pojawiają się one znacznie częściej, są całkowicie naturalne. Odzwierciedlają one rzeczywiste pragnienia lub ciekawość i chęć spróbowania czegoś zupełnie nowego. Zamiast ukrywać swoje fantazje łóżkowe lub zupełnie niepotrzebnie się ich wstydzić, potraktujcie je jako wskazówkę. Ci, którzy decydują się na ich realizacje, deklarują znaczny wzrost osiąganej satysfakcji seksualnej.

Jakie ciekawe fantazje w łóżku chcielibyście zrealizować w swojej nowej sypialni? Zastanówcie się nad tym i zaprojektujcie ją tak, żeby całkowicie odpowiadała Waszym potrzebom. Jako przykład można tu podać częste fantazje kobiet dotyczące zniewolenia w różnej formie. Żeby mieć do czego przypiąć kajdanki, warto wybrać łóżko o odpowiedniej budowie.

Ciekawe fantazje w łóżku często obejmują również nietypowe pozycje podczas zbliżeń. Most, pułapka, na słonia, albo na pająka – nazwy pozycji seksualnych mogą brzmieć nieco abstrakcyjnie, ale zdecydowanie są warte przetestowania. Nie na każdym łóżku będzie to jednak równie wygodne. Pod kątem nietypowych pozycji polecane są przede wszystkim materace wykonywane w całości z elastycznych pianek. Są cichsze, a ich konstrukcja nie wpija się w żadną część ciała nawet przy dużym nacisku.

Dodatki, o których nie możesz zapomnieć

Dodatki mogą sprytnie uzupełniać aranżację sypialni, a przez swoją funkcjonalność wpływać także na wygodę i funkcjonalność pomieszczenia. Czego nie powinno zabraknąć w pięknie urządzonej i nastrojowej sypialni?

Koniecznie pomyśl o roletach, żaluzjach, bądź zasłonach, które zapewnią Wam niezbędne poczucie prywatności, a dodatkowo ograniczą ilość wpadającego do środka światła. Jeśli macie dzieci lub współlokatorów i nie chcecie zostać nakryci w łóżku, pamiętajcie również o zamku w drzwiach.

Dla wygody tuż obok łóżka postawcie stolik nocny, przynajmniej z jednej strony. To on będzie służył jako blat do odłożenia telefonu, książki, okularów, albo nawet szklanki z wodą. Jeśli będzie to model z szufladą, może ona stać się miejscem przechowywania gadżetów seksualnych, niezbędnych w wielu kobiecych fantazjach.

Chcesz udekorować sypialnię i zadbać o jej atmosferę? Powieś ozdoby na ścianach, ustaw w pomieszczeniu choć jedną żywą roślinę w doniczce i zadbaj o nastrojowy zapach, wybierając odpowiedni dyfuzor albo rozpalając zapachowe świece. Jeśli tylko masz w sypialni dostęp do urządzeń multimedialnych, możesz dodatkowo zbudować atmosferę przez włączenie nastrojowej muzyki.