Chcąc zapewnić swojemu dziecku nie tylko komfortowy, ale i zdrowy sen, warto zadbać o wszystkie elementy znajdujące się w łóżku. Oczywiście kluczowy jest dobór odpowiedniego materaca, wykonanego z wysokiej jakości komponentów. Na jakie jeszcze aspekty należy zwrócić szczególną uwagę? Bardzo duży wpływ na poziom wygody wypoczynku mają artykuły sypialniane, w związku z tym jakie poduszki i kołdry dla dzieci będą odpowiednim wyborem?

Poduszka dla dziecka - jaką wybrać?

Rozwijający się kręgosłup dziecka potrzebuje w trakcie snu odpowiedniego podparcia, by mógł się prawidłowo zregenerować. Umożliwi to między innymi dobrej jakości poduszka. Warto jednak pamiętać, że tego typu produkty mogą być stosowane dopiero od 2 roku życia, ponieważ we wcześniejszym wieku mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa malucha. Czym zatem kierować się podczas wyboru idealnego modelu do łóżeczka swojej pociechy? Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, by jak najlepiej dopasować produkt do potrzeb dziecka. Przede wszystkim najważniejszym kryterium jest wiek oraz najczęściej przybierana pozycja w trakcie snu, co ma bezpośredni wpływ na zalecaną wielkość poduszki. Istotnym czynnikiem jest także wielkość i konstrukcja łóżka czy też uwarunkowania lub ewentualne schorzenia. Decydując się na zakup, warto mieć również na uwadze wypełnienie danego modelu, z którego wynikają indywidualne właściwości produktu. Dla dzieci w szczególności polecane są te z wypełnieniem syntetycznym o właściwościach antyalergicznych, uniemożliwiających gromadzenie się wilgoci czy też namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, mogących wywoływać wysypki czy w skrajnych przypadkach nawet duszności.

Jaka kołdra dla dziecka będzie odpowiednia?

Decydując się na zakup poduszki dla dziecka, warto jednocześnie rozważyć dobranie odpowiedniej kołdry, która nie tylko podniesie poziom wygody, ale również będzie zapewniać optymalny komfort termiczny przez całą noc. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy zwrócić uwagę na dwa kluczowe aspekty - wymiary produktu oraz jego wypełnienie. O ile rozmiar kołdry można z łatwością dopasować na podstawie wzrostu dziecka oraz wielkości łóżeczka, tak nad doborem odpowiedniego wypełnienia trzeba się nieco zastanowić. Przede wszystkim powinno być wykonane z wysokiej jakości komponentów, umożliwiających optymalny obieg powietrza, zapobiegający gromadzeniu się wilgoci. Na rynku można znaleźć między innymi naturalne kołdry puchowe lub półpuchowe wypełnione puchem kaczym lub gęsim. Wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi właściwościami grzewczymi oraz termoizolacyjnymi, a także są bardzo lekkie, sprężyste i przyjemne w dotyku. Niestety nie będą dobrą opcją dla alergików, ponieważ wykorzystane do produkcji komponenty mogą powodować uczulenia. Dostępne są również kołdry wełniane oraz z pierza, doskonale absorbujące wilgoć, jednak one również nie będą dobrą opcją dla dzieci wrażliwych na różnego rodzaju alergeny. Najbezpieczniejszą opcją dla wszystkich pociech, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia, będą produkty antyalergiczne, antybakteryjne czy też antyroztoczowe, uniemożliwiające rozwój bakterii, grzybów czy innych szkodliwych mikroorganizmów we wnętrzu kołdry.

Jak dobrać rozmiar kołdry i poduszki dla dziecka?

Rozmiar kołdry i poduszki dla dziecka ma kluczowy wpływ na komfort jego wypoczynku. Od czego zatem uzależnione są wymiary produktów oraz jak dobrać odpowiedni do potrzeb Twojego maluszka?

  1. Rozmiar poduszki- najbardziej popularne są modele o wymiarach 50x50 lub 40x60, które polecane są zarówno dla maluchów, jak i dzieci w wieku przedszkolnym. Warto jednak pamiętać, że dobrze dobrany produkt powinien podpierać tylko głowę i szyję - ramiona oraz obręcz barkowa musi spoczywać na materacu. Tylko taka pozycja pozwala na utrzymanie szyjnego odcinka kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Podczas zakupu warto mieć również na uwadze wysokość poduszki, która powinna być uzależniona przede wszystkim od wieku oraz wielkości główki dziecka.
  2. Rozmiar kołdry - dobiera się go głównie na podstawie wieku oraz wzrostu dziecka. Dla noworodków polecane są modele 56x75 cm, dla maluszków do 2 roku życia najlepszą opcją będą produkty o wymiarze 80x100 cm, dla dzieci od 2 do 5 r.ż. dobrym rozwiązaniem będą kołdry 100x135 cm, dla pociech w wieku szkolnym od 5 do 10 r.ż. sprawdzą się modele 140x200 cm, natomiast dla nastolatków powyżej 10 r.ż. mogą być stosowane standardowe o wymiarach 160x200 cm.

Poduszki i kołdry dla dzieci - modele warte uwagi

Wiedząc już, jaki rozmiar oraz wypełnienie kołdry i poduszki dla dziecka wybrać, warto teraz skupić się na konkretnych modelach, które idealnie sprawdzą się w sypialni Twojego maluszka. Na szczególną uwagę zasługuje poduszka antyalergiczna dziecięca Satin Cotton PIÓREX , będąca w 100% bezpiecznym produktem, który można stosować już od najmłodszych lat. Model ten jest płaski, miękki i sprężysty, dzięki czemu główka Twojej pociechy zostanie utrzymana w prawidłowej pozycji przez wszystkie godziny snu. Co więcej, obszyto go przyjemną w dotyku, bawełnianą tkaniną niepowodującą uczuleń czy podrażnień skóry. Dodatkowym atutem jest zastosowanie zamka błyskawicznego, który umożliwia zdjęcie pokrowca i wypranie go samodzielnie w domowej pralce. Decydując się na zakup kołdry dla dziecka, warto wziąć na celownik antyalergiczny model Satin Cotton dziecięca PIÓREX . Jest to produkt z wnętrzem wykonanym z włókien poliestrowo-silikonowych - dzięki specjalnym przeszyciom wkład jest równomiernie rozmieszczony oraz nie ma możliwości, by się przesuwał w wyniku użytkowania. Wybierając poduszki i kołdry dla dzieci warto zdecydować się jednak na cały zestaw, którego właściwości będą się uzupełniać. W związku z tym warta uwagi poduszka i kołdra puchowa dziecięca AMZ Dream . Wnętrze tych produktów zostało wykonane w 90% z puchu gęsi, a w pozostałej części z inletu bawełnianego. Dzięki właściwościom antyroztoczowym, podwyższonej higienie oraz niezwykle wysokiej jakości wykonania możesz mieć pewność, że sen Twojego maluszka będzie nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny.

Zapewnij spokojny sen swojemu dziecku!

Chcąc zapewnić dziecku spokojny i wartościowy sen, warto zainwestować nie tylko w wysokiej jakości artykuły sypialniane, ale także wzabawki do usypiania. Najpopularniejszymi, dostępnymi na rynku są Szumisie, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Zostały one wyposażone w specjalny mechanizm emitujący różnego rodzaju szumy podobne do tych, które były słyszane jeszcze w brzuchu mamy. Przykładowo Szumiś Suzy ma wbudowany mechanizm, zapewniający regulację głośności oraz posiadający funkcję wyłączenia po 60 minutach - może on emitować aż 5 różnych szumów. Jego obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna, ponieważ wszystkie funkcje obsługuje się przy pomocy jednego guzika. Poduszki i kołdry dla dzieci powinny być nie tylko wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych komponentów, ale muszą być także odpowiednio dopasowane do potrzeb Twojego maluszka. Warto zatem przed zakupem poznać wszystkie parametry i jak najdokładniej dopasować je do wieku, wzrostu czy ewentualnych schorzeń dziecka.