Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą  

Sen jest niezwykle istotną częścią naszego życia - jest to idealny sposób na regenerację i odpoczynek. Ważne jest aby materac, na którym śpimy dostosowany był do naszych potrzeb i zapewniał nam doskonałe warunki do wypoczynku. Ludzie coraz częściej zwracają uwagę na styl życia i sposoby poprawy jakości swojego zdrowia, dlatego też materace medyczne zyskują coraz większą popularność.

Czym są materace medyczne?

Materace medyczne są specjalistycznym produktem, który ma na celu zapewnić odpowiednią pozycję ciała w czasie snu w taki sposób, aby nie pogłębiać dotąd powstałych schorzeń oraz zapobiegać powstawaniu nowych. Skonstruowane są z innowacyjnych tworzyw, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi między innymi zapewniają mięśniom odpowiednią regenerację. Materace te posiadają siedem stref, a każda z nich ma inną twardość, co zapewnia odpowiednie dopasowanie do konkretnej części ciała. Pozwala to odciążyć kręgosłup, który jest najbardziej narażony na skutki niewłaściwej pozycji w czasie snu.

Dla kogo przeznaczone są materace medyczne?

Materace medyczne są przeznaczone głównie dla osób starszych (choć nie tylko), które często mają problem z zasypianiem i głębokim snem.  Ich regeneracja podczas snu jest niedostateczna z powodu różnych schorzeń oraz odczuwanego bólu kręgosłupa. Takim osobom polecamy materac multipocket  SleepMed Hybrid Supreme, który posiada funkcję samodzielnego dostosowywania twardości do własnych potrzeb. Medyczne materace polecane są także osobom, które są po różnego rodzaju zabiegach. Idealnie dla nich sprawdzi się materac termoelastyczny, piankowy SleepMed Premium Plus, którego charakterystyczną cechą jest to, że doskonale odciąża kręgosłup i zapewnia wysoką higieniczność. Materac posiada 7 stref o różnej twardości oraz termoelastyczną piankę, która zapobiega przegrzaniu organizmu. Dla osób zmagających się z chorobami przewlekłymi mamy propozycję materaca termoplastycznego, piankowego Hilding Rumba, który reaguje na ciepło ciała oraz zmiany jego położenia  doskonale dopasowując się do użytkownika. Produkty te są także przeznaczone dla każdego, kto pragnie podnieść jakość swojego snu i regeneracji. Świetnym wyborem będzie materac kieszeniowy, sprężynowy Hilding Pasodoble

Materace medyczne są innowacją, której każdy potrzebuje. Jakość naszego snu wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a dzięki materacom medycznym każdy może odpocząć w pełni.