Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Zastanawiasz się czym jest nakładka ochronna na materac i czy warto jest się w nią zaopatrzyć? Dzisiaj więcej na temat produktu, który zdecydowanie może ułatwić dbałość o higienę w naszej sypialni. Zapraszamy do lektury!

Jak dbać o higienę materaca?

Higiena materaca to kwestia niezwykle ważna, która ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego nocnego wypoczynku! Dlatego koniecznie trzeba wiedzieć w jaki sposób najlepiej o nią dbać. Przede wszystkim pamiętajmy o regularnym czyszczeniu. Oczywiście nie jesteśmy w stanie włożyć całego materaca do pralki, dlatego tu istotną rolę odgrywa pokrowiec. Wybierajmy modele, które posiadają zdejmowalną powłokę, jaką jesteśmy w stanie wyprać w temperaturze 60 stopni, za sprawą czego mamy gwarancję, że w skuteczny sposób pozbędziemy się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Inną metodą dbania o czystość materaca jest wyposażenie się w odkurzacz ze specjalnym filtrem antybakteryjnym, który dodatkowo wspomoże nas w walce z osadzającymi się bakteriami oraz drobnoustrojami. Bardzo ważne jest też regularne wietrzenie materaca oraz odwracanie go na drugą stronę, dzięki czemu chociażby nie będzie wydzielał brzydkich zapachów oraz zmniejszy się prawdopodobieństwo rozwoju grzybów i pleśni we wnętrzu produktu, ze względu na poprawę cyrkulacji powietrza. Tutaj istotną rolę pełni też pokrowiec, który powinien dawać materacowi “oddychać”. O czym jeszcze musimy pamiętać? Koniecznie podkreślmy jedną, bardzo ważną zasadę, a mianowicie nie jemy w łóżku! Niestety bardzo trudno jest pozbyć się kruszynek jedzenia, które wpadają w różne zakamarki i stanowią pożywienie dla różnego rodzaju drobnoustrojów i jednocześnie są źródłem dużego dyskomfortu! Niewątpliwie w dbaniu o higienę naszego produktu pomoże specjalna nakładka higieniczna. Czym jednak ona jest i komu może się przydać? 

Nakładka ochronna na materac - czym jest?

Nakładka ochronna na przysłowiowy pierwszy rzut oka może przypominać nam matę, którą nakładamy na materac czy też podkłady takie jak stosuje się na szpitalnych łóżkach. Wysokiej jakości produkt tego typu powinien być jednak wykonany z materiałów wielokrotnego użytku, które z łatwością wyczyścimy w pralce. Wskazane rozwiązanie zdecydowanie ułatwia dbanie o higienę w łóżku i przedłuża żywotność pokrowca. Przede wszystkim chroni materac przed różnego rodzaju zabrudzeniami czy też przemoczeniem, dlatego na rynku znajdziemy również  specjalnie opracowane modele, które zostały stworzone z myślą o dziecięcych łóżeczkach. Nakładki mają również za zadanie przedłużać żywotność materaca. Musimy jednak pamiętać o tym, aby wybierać wyroby jedynie z materiałów, które chociażby w skuteczny sposób przepuszczają powietrze - w innym przypadku otrzymamy efekt odwrotny do zamierzonego, ponieważ nasze łóżko stanie się świetnym miejscem do życia dla wszelkiego rodzaju grzybów i pleśni, które potrafią skutecznie utrudniać komfortowe przespanie całej nocy.  Koniecznie musimy też podkreślić, że nakładka na materac i materac nawierzchniowy nie są pojęciami równorzędnymi - pierwszy ze wskazanych produktów ma przede wszystkim chronić przed zabrudzeniami, z kolei tak zwane toppery są w stanie oddziaływać na przykład na siłę podparcia. 

Ochraniacz na materac - wybierz najlepszy!

Z myślą o osobach, które poszukują właśnie idealnego ochraniacza przygotowaliśmy kilka propozycji. Zacznijmy od wyrobu, który został przygotowany z myślą o naszych najmłodszych, a mianowicie Nakładka ochronna AMZ Outlast+Bamboo - dziecięca. Należy ona do jednej z najbardziej ekskluzywnych linii produktów i wykonana została z materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych. Syntetyczne tkaniny zostały tutaj wzbogacone o wysokiej jakości włókna bambusa oraz Outlast, co gwarantuje nam szereg właściwości antyseptycznych, a także świetną trwałość. Wszelkie bakterie oraz inne czynniki, które mogą powodować niepożądane reakcje alergiczne z łatwością wyeliminujemy w trakcie prania, ponieważ całość nadaje się do czyszczenia w maksymalnej temperaturze aż sześćdziesięciu stopni. Modelem stworzonym już z myślą o starszych użytkownikach jest Nakładka ochronna AMZ Mikrofibra. Wskazany materiał należy do szczególnie trwałych, dlatego niestraszne będzie mu regularne pranie lecz jednocześnie cały czas pozostanie bardzo przyjemny w dotyku. We wnętrzu ochraniacza znajdziemy specjalnie skręcone włókno z dodatkiem silikonu, który wykazuje szereg właściwości antybakteryjnych i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Bez wątpienia naszą uwagę powinien przykuć również produkt Nakładka higieniczna Janpol. Została ona wyprodukowana z tkaniny frotte, którą następnie wzbogacono o specjalistyczną powłokę, która ma oddziaływać na trwałość wyrobu.

Higiena w łóżku - dlaczego jest ważna?

Higiena w łóżku jest ważna z kilku powodów, ale przede wszystkim ze względu na nasze zdrowie - wszelkiego rodzaju drobnoustroje osadzające się na materacu oraz żyjące w jego wnętrzu mogą powodować reakcje alergiczne, takie jak katar, kaszel czy nawet różnego rodzaju problemy skórne, na przykład AZS. Jednocześnie pamiętajmy, że częste czyszczenie materaca będzie sprawiało, że będzie się on znacznie szybciej zużywał, tkaniny przestają być po dłuższym czasie przyjemne w dotyku, a my nie odczuwamy już tak dużego komfortu, jak na początku. Co więcej, niektórych plam bardzo ciężko jest się pozbyć, co może wpływać w wielu przypadkach na kwestie estetyczne. Dlatego właśnie bez wątpienia nakładka będzie świetnym rozwiązaniem, w jakie każdy z nas powinien zaopatrzyć swoje łóżko.

Jesteśmy przekonani, że nakładka ochronna to produkt, w który każdy z nas powinien zaopatrzyć łóżko zarówno swoje, jak i swoich pociech, co bez wątpienia pomoże nam utrzymać czystość w łóżku.